FIFA21 turniir: hüppelaud tulevastele jalgpalluritele

Laupäeval, 28. novembril toimus Rõuges Xbox konsoolidel Fifa 21 turniir. ⚽️🎮 Sissejuhatuseks rääkis Võru kutt Mihkel Liping jalgpallurikarjäärist ja väravavahtide treenimisest💁‍♂️ Kokku osales 19 noort ja mängiti kahes vanusegrupis, mis omakorda jagunesid kahte alagruppi.
Nooremas, 7-12 eluaastat vanusegrupis osales 12 noort ning esikolmik:
🥉koht – Marcus Jõgeva
🥈koht – Rainer Lepp
🥇koht – Rome Heitur
Vanemas, 13-16 eluaastat vanusegrupis osales 7 noort ning esikolmik:
🥉koht – Raiko Toomsalu
🥈koht – Kaspar Raju
🥇koht – Ats Uder (Võitis kõik mängud, väravavahe 28:4)
Päev oli pikk ning vahepalaks sai maiustada Airi küpsetatud pannkooke nii jäätise, moosi kui ka Nussaga. 🙈
Suured tänud kõikidele osalejatele ning suur kummardus meie kahele projektikirjutajale, tänu kellele turniir toimuda sai- Kaspar Raju ja Kuldar Lang. 👏🤩
Noored kirjeldavad turniiri korraldusprotsessi nii:

Oleme Rõuge noortekeskuse noored ning viisime läbi projekti, mille nimi on “Rõuge FIFA-turniirid”. Projekti tegevused toimusid Rõuge valla noortekeskustes.

Projekti alguses tegelesime asjaajamisega – vaatasime, kust ja kuidas vahendid soetada ja tegime noorte seas reklaami. Planeerisime turniire ajaliselt, koostasime turniiri juhendi ja soetasime vajaminevad vahendid. 

Kuna projekti tegevused tuli ellu viia suhteliselt lühikese aja jooksul, siis üheks murettekitavaks asjaoluks sai ajaline piiratus. Tuli tegutseda kiirelt ja kohati oli hirm, et kas jõuame ikka kõik õigeaegselt tehtud.

Eriti hästi õnnestus see, et näiteks asjaajamine kulges kiiresti, nt kohalikud noored olid turniiri toimumisest teadlikud ja käisid noortekasse harjutama. 

Õppisime projekti ellu viies, kuidas aega planeerida, plakatit koostada, e-kirja saata, faile digiallkirjastada, sündmusi planeerida, eelarvet koostada, iseseisvalt töötada, turniiri juhendit luua ning sündmust reklaamida. 

Projektifondi “Nopi Üles“ kaudu rahastatakse FIFA 21 turniiride elluviimist haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.