Jaanuarikuu pealinnas käik

Planeerisime jaanuariks suuremate noortega väljasõidu Tallinnasse, et kokku tuua põhikooli klass, kes lõpetas suvel Varstu Põhikooli. Pealinna valisid noored ise sihtpunktiks ja seejärel läks kõvaks planeerimiseks kuupäevade ja ööbimiskoha osas. Lõpuks saime aja paika ja Mustamäe noortekeskus (MANK) oli nõus meid soojalt vastu võtma.

Sel korral ei olnud meil organiseeritud ühisbussi, seega kõik käis läbi kokkulepete ja linnas liikusime ringi ühistranspordiga. Esimesel õhtul käisime avastasime kesklinna, raekoja platsi ja linnahalli, teisel päeval otsisime üles Patarei vangla. Linnas toime tulemist katsetasid noored läbi Google Mapsi ise, ma andsin neile märku ainult siis, kui nad sihtkohast ühistranspordiga oleks kaugemale hakanud liiklema, aga muidu hoidsin end juhendamise osas tagasi, et nad ise kogemuse võrra rikkamaks saaks.

Noortekas mängisime hilisööni mänge, rääkisime juttu ja sõime. Hommikul tegid poisid ise makarone hakklihaga. Muidugi kogus oli selline, et oleksime võinud sellest mitu päeva söönuks saada, aga kuna lõunaks oli vaja meil majast lahkuda, siis kõik sõid ikka ise suure hoolega nii palju, kui vähegi jaksasid.

Igatahes oli põnev kogemus, külastada mõnd täiesti teises asukohas olevat noortekat, avastada linna ja lõbusalt aega veeta ühe vahva pundiga. Tagasiteel olid kõik nii väsinud, et bussi tagaosast kostus vaid norinat.

Aitäh Mustamäe Avatud Noortekeskusele ja noortele, kes retke ette võtsid!