Keskkonnalaager Rõuge valla noortele

Vaatame järgi suvel toimunud keskkonnalaagrile, kus osales 20 Rõuge valla noort.  Nelja päeva jooksul saime väga palju targemaks loodusliku mitmekesisuse, kliimamuutuste, jahinduse, toiduahela ja tigude teemadel. Teame nüüd paremini, kuidas igaüks meist saab kaasa aidata loodusliku mitmekesisuse säilimisele ja miks see üldse oluline on. 

Laagrit aitas avada ja kliimamuutuste põhjustest ning tagajärgedest aru saada noor keskkonnaaktivist Kertu Birgit Anton. 

Margit Turb Keskkonnaametist selgitas loodusliku mitmekesisuse tähendust ja vajalikkust, rääkisime võõrliikidest ja kodumaisetest liikidest. 

Vellavere matkarajal tutvusime matkajuht Liina Luure abil tigudega, vaatlesime kodumaiseid ja sisse toodud tigusid. 

Tartu Loodusmajas tekitas elevust loomade tuba, kus paljude lemmikuks said raagritsikad. Tutvusime veel loodusmaja tegevuste ja eluga. 

Ja kui juba Tartusse olime jõudnud, siis külastasime ka Lille noortekeskust, kus oli meile ette valmistatud põnev otsimismäng, mille abil omandasime teadmisi Tartu Noorsootöö Keskuse tegemiste kohta. 

Lisaks jõudis meie tihedas laagris osaleda veel Tarmo Evestus, kes oma põneva töötoa jooksul jagas noortele teadmisi säästva majandamise põhimõtetest ja võimalustest. 

Jahinduse eetikast ja olemusest käisid kõnelemas Ruusmäe jahiseltsi jahimehed. 

Lisaks jõudsime palju ühiselt toimetada vabal ajal. 

Oli üks äärmiselt tihe kuid äge laager! 

Aitäh igaühele!

Aitäh Keskkonnainvesteeringute Keskusele, kelle toel sai laager toimuma!