Taas on möödunud üks kuu ning on aeg teha kokkuvõtteid. November oli küllaltki tegus kuu – pöörasime tähelepanu helkuri kandmisele, tähistasime Noorsootöö nädalat ja kadripäeva ning noorsootöö juht Jaanika käis Türgis “Youth Workspace” projekti raames.

Käes on taas aeg, kus õues läheb üsna vara pimedaks. Seetõttu on oluline pöörata tähelepanu end pimedas nähtavaks tegemisele. Noorsootöötaja Helerin meisterdas helkuripuu, mille pealt on noortel võimalik endale helkur võtta ning see riiete külge kinnitada.

Helkuri olulisusest ja kandmisest kirjutas noorsootöötaja Jaanika artikli Pimedal ajal kanname helkurit.

22. novembrist kuni 30. novembrini toimus üle-eestiline 11. noorsootöö nädal #teenendalehead, mille vältel keskenduti vaimsele tervisele ning digitaliseerumisele. Noorsootöötaja Helerin kirjutas Noorte heaks välkvooru projekti “Vaimse tervise ja digitaliseerumisega seotud teadmiste ja oskuste tõstmine Rõuge valla noorte seas” ning projektitegevused viidi läbi noorsootöö nädala raames.

15. novembril käis Rõuge Noortekeskuses MTÜ Tunne koolitaja Karoliine Aus, kes tegi meile töötoa “Terviklik mina”. Töötoas rääkisime positiivsest vaimsest tervisest ning jagasime nippe, kuidas seda hoida.

Vahvad Kadrisandid käisid noortekas külas 24. novembril. Kadrisandid tantsisid, laulsid, küsisid mõistatusi ning jagasid õnne.

Kadrisandid

Erasmus+ programmi ning Haridus- ja Noorteameti Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse Agentuuri toel viivad MTÜ Rõuge Kaugtöökeskus ja Rõuge Noorsootöö Keskus koos partneritega Leedust ja Türgist ellu rahvusvahelist projekti „Youth Workspace“. Projekti raames toimuv koolitus on viinud osalejad Istanbuli, et üheskoos arutada noorsootöö ja tööelu muutusi, erineva toe vajadusega noortele kodulähedaste tööelu võimaluste loomisest, uute oskuste ja koostöö vajalikkust. (Rõuge Kaugtöökeskus)

Rõuge Noortekeskuse töötajad soovivad kõigile kaunist jõuluootust!