6.-7. oktoobril olid Rõuge Noortekeskuses külas Toila valla noorsootöötajad. Jagasime omavahel kogemusi ning praktikaid. Koos noorsootöö juhi Jaanikaga käidi erinevates Rõuge valla noortekeskustes külas ja ka Võru noortekeskuses. Teisel päeval külastati valla haridusosakonna juhatajat ning jalutati Rõuge ööbikuoru matkarajal.

11-12. oktoobril tegime Rõuge Põhikoolis vaimse tervise töötubasid. Töötoas tutvustasime tervise liike ja keskendusime rohkem vaimsele tervisele. Noored said omavahel arutada vaimset tervist toetavate ja kahjustavate tegevuste ja asjade üle. Lisaks sellele näitlikustasime paberi abil seda, mida teeb koolikiusamine noorega.

20. oktoobril käisid Rõuge noortekeskuses külas noorsootöötajad, noorsoospetsialistid ja noorsootöö üle otsustajad KOV tasandil. Läti noorsootööga seotud inimesed tulid Eestisse õppevisiidile, selleks et õppida Eesti noorsootöö praktikate pealt. Jagasime omavahel noorsootöö ajalugu, häid ja läbiproovitud praktikaid ning Rõuge Noorsootöö Keskuse kogemuslugu. 

Vaheaja nädalal toimus kaks väljasõitu.

26. oktoobril käisid 15 Rõuge Valla noort koos noorsootöötajate Helerini ja Agnetaga Tartu Astri Arenal uisutamas. 45 minutit uisutamist väsitas noored ära, ent emotsioonid olid rõõmsad. Hiljem käisime söömas Tartu Lõunakeskuse Aatrium Cafes mango-grill-kana koos keedetud kartuli ning kapsa-tilli salatiga. Oli meeleolukas päev kõigile.

28.-29. oktoobril toimus 12+ aastastele noortele vaheaja väljasõit-laager. 28. oktoobril oli väljasõit Tartu Ahhaa keskusesse, kus noortel oli võimalus avastada teaduskeskuse põnevaid atraktsioone ja tegevusi. Peale Tartust tagasisõitu toimus meil noortekeskuses Halloweeni teemaline öölaager, kus noorte teadmisi ja oskusi sai testitud läbi Kuldvillaku, muusikaviktoriini ja Halloweeni olümpia. Õhtu lõppes filmide vaatamisega. 

Järgmisel hommikul nautisime banaanipannkooke ja tegime noortekeskuse korda, selleks järgmistel noortel oleks tore majja tulla.

Oktoobris võtsime käsile ka noortekeskuse ümbruse riisumise. Üheskoos noortega riisusime lehti ning panime kotti. See töö jätkub ka novembris.