Oktoober Ruusmäe noortekojas

Oktoobri alguses kutsuti meid Haanja noorsootöötaja Marianniga Haanja kooli, kus tähistati õpetajate päeva. Meid oli palutud noortele n-ö toeks, kui midagi peaks juhtuma. Mariann võttis noortele kaasa ka mõned lihtsamad lauamängud, mida vahetunni ajal oli võimalus mängida. Käisime erinevates tundides vaatamas, kuidas õpilased tunde andsid. Nad olid väga tublid ja said kenasti hakkama.

 

Võtsime koos Ruusmäe noortega osa “Helkuripuu” projektist. Selleks, et saaksime koos noortega helkureid meisterdada, seadsin mina (noorsootöötaja) sammud käsitöö poodi, et osta sealt vaja olevad tarbed. Meisterdasime koos noortega helkurid ja riputasime need noorteka lähedale puu külge, et nii noored kui ka möödujad saaksid end pimedal ajal nähtavaks teha. Väga tore on näha, et on olnud inimesi, kes on endale meie meisterdatud helkuri võtnud. Noorsootöötajana suunasin ka noori helkurit kandma ja küsisin nendelt, kas nad ikka teavad kui kõrgel ja  kummale poole helkur käib. Vahva oli näha ka ühe naisterahva postitust, kes jagas meie tehtud helkureid Ruusmäe Kogukonna gruppi. Aitäh, et märkasid! 🙂 

Noortekasse lisandusid mõned uued ja huvitavad lauamängud. Mängisime noortega neid. 

Mida tegime koolivaheajal?

Noori käis vaheajal majast läbi üsna palju. Oli neid, kes nii sagedasti noortemaja ei külast kui ka neid kes käivad igapäevaselt. Milliseid teemasid me vaheajal puudutasime:

Taas on jõudnud kätte pime aeg ja sellega seoses, puudutasime helkuri vajalikkust riietel. Mängisime koos noortega Kahooti “ Ole silmapaistev”. Oli küsimusi, millele noored teadsid vastuseid hästi, aga oli ka neid, mis tuli neile üllatusena.

Noortega tuli jutuks Halloweeni teema. Selle päeva puhul meisterdasime noorteka juurde kolm kõrvitsalaternat, millele panime sisse küünlad, et oleks pimedas efektne vaadata. Noored, kellega meisterdasime tegid kõrvitsalaternat esimest korda, see tegi asja omakorda põnevaks ja oli näha, et noored olid hingega asja juures. 

 

Vaheajal toimus väljasõit  Tartusse Astri Arenale uisutama. Uisutamas noortele meeldis. Oli noori, kes olid esimest korda jääl, kui ka neid, kes juba mitmendat korda. Lasin Ruusmäe noortel kirjutada paari lausega, mis neile väljasõidult meelde jäi ja mis neile meeldis. 

Võtan paari lausega kokku, milline oli noorte tagasiside.  Jää oli kõva ja külm. Uisutamas oli tore. Söögikohas söödav toit oli väga maitsev, aga pisut suur ports oli. Ootan juba uut väljasõitu. 

Vaheaja viimasel päeval tegime noortekas ekraanivaba päeva. Ekraanide vaatamise asemel, mängisime erinevaid lauamänge ja korraldasime lauajalgpallis turniire ja jutustasime niisama. Leian, et ekraanivaba päev on vajalik, sest enamus noori veedab oma vaba aja ekraani taga. 

29. oktoobril selgitasin välja sügisese fotokonkursi võitjad. Seekord oli neid lausa kaks: Juhan Sarik ja Ott Keerutaja. Nende pildid kogusid Facebookis samaväärselt  meeldimisi. Võitjatega võtsin auhindade kohale toimetamiseks ühendust.