Oktoobrikuu Nursi Noortetoas

Oktoobrikuus oli Nursi noortetuba avatud kolmapäev ja reede.

Oktoobrikuu alguses toimus Vaimse tervise töötuba Rõuge koolis, millest said osa ka Nursi noored. Töötuba sai läbi viidud vaimse tervise kuu raames.

Oktoobri alguses võtsime Nursi mõningate noortega osa projektist “Minu rahanipid” kus noored pidid tegema video oma raha nippidest ja neid teistele noortele jagama. Noorte rahanippideks oli oma kulutuste läbimõtlemine ning raha kogumine mõne vajaliku asja jaoks, mitte kulutama seda esimesel võimalusel ära. Teiseks on mõistlik teha endale taskuraha saades eelarve, nii saad enda jaoks kirja panna kui palju kavatsed raha säästa ning palju kulutada. Näiteks kui saad taskuraha 30 eurot siis sellest 1o eurot paned iga kuu kõrvale  ning ülejäänu eest saad osta, mida soovid.  Projekti eesmärk oli tõsta noorte finantsteadlikkust  ning jagada inspireerivaid mõtteid ja ideid rahaga majandamisest.  

Veel meisterdasime helkureid ja rääkisime helkuri kandmise olulisusest.

 Võtsime noortega ka osa liiklusteemalisest ennetustegevusest “Helkuriga Sõbraks”. 

Pime aeg aga teab täpselt, millal platsis olla. Tema ei oota. Pikad pimedamad õhtud on meil juba kohal ja aina pikemaks need venivad. Nii on sügiseti ikka olnud. Pimeda aja saabudes teavad aga eeskujulikud liiklejad, et enda nähtavaks tegemine on oluline tegevus liiklusturvalisuse tõstmiseks – isiklik ohutus ennekõike. Lihtne ning tõhus vahend selleks on helkur.

Ennetustegevuse käigus toimus 11.10 kuni 15.10 põnev liiklusviktoriin “Helkuriga Sõbraks”. Jagasin ka Nursi noortetoa grupis “Helkuri Sõbraks” viktoriini küsimusi, millele noored said terve nädala vältel vastata ja oma helkuri kandmis teadmisi sellega suurendada.  Viktoriinis osalejate vahel loositi välja ka auhindu, ühele meie noorele Carlos Jaaskale naeratas loosiõnne ning ta võitis endale liiklusteemalisi meeneid.

II etapiks  ennetustegevuses oli joonistada pilt helkurist või kirjutada üks helkuri teemaline luuletus. Nursi noortest joonistasid väikesed kunstnikud Heidi ja Anette väga armsad pildid hekuri kandmisest.

Samuti jagus meil noortetoas tegemisi. Mulle meeldib, et minu noored on hästi seltsivad ja nendega kunagi igav ei hakka, neil on endal alati ideid, mida õhtu jooksul teha. Nii me mängimegi koos lauamänge. Üheks lemmik mänguks on kujunenud “Elumäng” või hoopis joonistame koos. Piljard ja lauatennis  on meil ka alati teemas. Üheks lemmikmänguks, mida saab terve maja peal mängida on peituse laadne mäng “Kalad Karbis”, mida mängime kõik koos ühiselt.  Väga äge on noortega neid mänge kaasa mängida ja ühiselt aega veeta. Kuigi kokandusring ei ole veel kinnitust saanud ja selle toimumine veel lahtine, oleme noortekas olevatest asjadest erinevaid sööke juba teinud. Mõnel õhtul keedame makarone, teeme friikartuleid või hoopis pannkooke.  Mulle meeldib nende omaalgatus ja alati annan neile võimaluse kasutada noortetoas olevaid vahendeid toidu valmistamiseks. See on hea võimalus neil ise teha ning ise katsetada, mille käigus saavad nad omandada väga lihtsaid söögitegemise oskusi.
Nursi noored said ka osa koolivaheaja väljasõidust  Tartusse lõunakeskusesse uisutama ja vanemad noored Ahhaa keskust külastada ning hiljem Halloweeni teemalisest laagrist osa. Laagris toimus Halloweeni olümpia, kuldvillak, muusikaviktoriin ja filmiõhtu.