Meeskonna arengupäev – kas lihtsalt vaba päev?! (ehk RNTK arengupäeva 2. osa)

RNTK arengupäev

Paljudel võib arengupäeva kontseptsiooni kuuldes kerkida pähe mõte Ühesõnaga, teil on siis vaba päev?”. Tegelikkuses on arengupäeva näol tegemist vägagi sisuka päevaga, mil Sul on võimalus eesmärgipäraselt tegeleda sellega, mille jaoks muidu naljalt aega ei jää—enda arendamisega. 

Kuidas meie teine arengupäev läks?

Enne arengupäeva kontseptsiooniga katsetama asumist pani iga meeskonnaliige enda jaoks kirja arengupäeva kokkulepped (nagu kirjutas Jaanika meie eelmises postituses). Selgi korral osalesid arengupäeval kõik noorsootöötajad.

Minu isiklik kogemus näitab, et üheks olulisimaks osaks arengupäeva juures on selle planeerimine. Muidugi on üheks võimaluseks olla tegevuste suhtes paindlik ning jätta endale võimalus sel päeval vabalt kulgeda. Kuid selleks, et arengupäevast maksimaalselt kasu saada, soovitan Sul enda jaoks valmis mõelda tegevused, mida sel päeval ette võtta plaanid või eesmärgid, mida arengupäevaga saavutada soovid. 

Samas ei kindlusta detailideni läbimõeldud päevakava alati seda, et Su päev nii ka läheb. Teisel arengupäeval sain ma ise seda kogeda. Kui algselt oli mul plaanis jätkata raamatu “Suhtlemisoskused” läbitöötamist ning lisaks lugeda-kuulata ka ajaplaneerimisega seotud artikleid ning taskuhäälinguid, siis tegelikkuses läks minu teine arengupäev hoopis teisiti.

Üsna arengupäeva alguses sain ma juba aru, et sel päeval on raske fookust arengupäevaks planeeritud tegevustel hoida. Sellest tulenevalt jõudsin ma järeldusele, et mul ei ole hetkel vaja tegeleda mitte ajaplaneerimise, vaid enesedistsipliiniga. Nii ma siis otsustasingi oma plaanid ümber mängida ning asusin läbi töötama hoopiski enesedistsipliiniga seotud materjale. Kuid kas see tähendab, et minu arengupäev kukkus läbi? Kaugeltki mitte. Ma jõudsin läbi selle hoopis enda jaoks olulise teemani, mis vajas sel hetkel rohkem tähelepanu.

Rõõm on aga tõdeda, et mõningate mööndustega õnnestus peaaegu kõigil noorsootöötajatel oma arengupäevaks seatud plaane järgida.

Mida me oma arengupäeval õppisime?

Kui mina võtsin teisest arengupäevast endaga kaasa olulisi enesedistsipliini arendamise nippe, siis kasulikke teadmisi ja oskusi said teisedki noorsootöötajad.

Näiteks võttis Mariann arengupäeval ette Napoleoni koogi tegemise ning täiendas seeläbi oma kulinaarseid oskusi. Nüüd jääb üle ainult kokandusringi oodata!

RNTK arengupäev

Marianni Napoleoni kook

Jaanika kirjeldab oma arengupäeva avastusi aga nõnda:

Päeva jooksul saadud teadmised ajaplaneerimise, saboteerimise ja ajamaatrikisi kohta suunasid mind oma ajakasutusele teisest nurgast vaatama. Leidsin, et tihtipeale saboteerin ma ise enda tegevusi ja ettevõtmisi mingisuguste väikeste pisiasjade või tühi-tähiga. Näiteks ei saa kirjade lugemine olla number 1 tegevus minu päeva jooksul, vaid kõige pealt peaksin tegelema sellega, mis päriselt on mulle tähtis. /…/ Antud arengupäev oli minu jaoks isiklikult väga toetav aja mõistmisel ning usun, et see on oluline ka minu igapäevatöös noorsootöötajana. Tänu nendele teadmistele olen efektiivsem ka oma igapäevatöös, suudan oma eesmärkide suunas liikuda ning neid teadlikumalt ellu viia. Olen väga põnevil, mis selle nädala jooksul saama hakkab ning kuidas ajaplaneerimist enda kasuks pöörata saan.

Mõni noorsootöötaja kasutas oma arengupäeva aga sootuks suurema eesmärgi nimel. Koit otsustas katsetada veganlust ning tutvus oma arengupäeval poes pakutavate vegan-valikutega, tegi kõrvitsapüreesuppi ning vaatas filmi “The Game Changers“.

Monikal ja Janel õnnestus arengupäeval oma pooleliolevad arenguteemalised raamatud lõpuni lugeda. Airi tuletas aga meelde, millised on erinevad juhtimisstiilid ning juhtimist toetavad meetodid.

Lisaks on peaaegu kõigi noorsootöötajate jaoks arengupäeva oluliseks osaks liikumine. Nii üksi kui koos kaaslasega, kellega erinevatel arenguteemadel arutleda.

Oma avastuste jagamine teistega on arengupäevade oluline osa

Meie meeskonna lühiajaline arengupäevade kogemus näitab seda, et kuigi igaüks meist liigub endale seatud individuaalsete eesmärkide suunas, siis teistega oma avastusi, tekkinud küsimusi ning saavutusi jagades võivad need kogemused teiste inspireerimise läbi veelgi suurema tähenduse leida. Headeks näideteks on siinkohal minu Jaanikast inspireerunud idee tegeleda oma ajaplaneerimise oskustega või Jaanika otsus Marianni kombel päeva külma dušiga tervitada 🙂

Lugemist:  

  1. “Armastuse viis keelt” Gary Chapman
  2. “Minu elu kutse” Roland Tokko
  3. “12 asja, mida koolis ei õpetatud” Roland Tokko, Harald Lepisk

Vaatamist: 

  1. Dokumentaalfilm “The Game Changers

Arengupäeva kogemusest kirjutas noorsootöötaja Kerli