Veebruar Rõuge Noortekeskuses oli mitmekülgne ning täis erinevaid tegevusi. Tähistasime sõbrapäeva, kirjutasime projekte ja nautisime kultuuri. Iganädalaselt toimuvad jätkuvalt ka huviringid: kokandus ja 3D-printimine.

Sõbrapäeval pöörasime tähelepanu headele soovidele ja mõtetele. Noored said terve nädala jooksul väiksele paberile kirjutada oma head mõtted või soovid ning panna selle suurele südamele, mis meie maja siiani kaunistab.

Projekte kirjutasid nii noorsootöötajad kui ka noored ise. Projektide kirjutamisel lähtusime sellest, millised on just need noori puudutavad tegevused ja sündmused, mis vajaksid projektide näol lisarahastust. Põnevuse hoidmiseks me ei avalikusta, millised projektid kirjutatud sai küll aga võime kinnitada, et ägedad ajad on ees!

Projekti kirjutamine on omaette protsess, kus justkui unistus kirjeldatakse lahti ja pannakse võimalikult täpselt kirja. Seetõttu meeldib meile omakeskis tihti öelda, et “Küsi ja sulle antakse”, sest see lause on päriselt võimas ja tihti nii juhtubki.

Varstu Kultuurikeskuses toimus 25. veebruaril uue sündmustesarja esimene kontsert Varstu Vaib 1, kus esinesid Kangelased & Mandoterror. Sündmus oli välja reklaamitud ka kõigis Rõuge valla noortekeskustes ja koolides.

Sündmuse korraldaja kirjeldas esinejaid järgnevalt: “Kangelased Sten-Olle Moldau, Rauno Vaher, Indrek Mällo ja Tanel Aavakivi päästavad maailma muusikaga, sest muudmoodi nad ei oska. Funkirütmid tiksuma, puusad nõksuma ning ettevalmistused totaalseks muutumiseks, sest Mandoterror vajab seedimiseks ja metal-folk-rock-kurikaga lajatamiseks kuulaja hea muusika omastamise lainele viimist, ongi alanud.”

Teada on ka, et käivad ettevalmistused Varstu Vaib 2 korraldamisel.

Rõuge Noortekeskus soovib kõikidele lugejatele kaunist kevade tulekut!