27 – 28. aprill 2023 toimus Rõuge Noorsootöö Keskuse viimane vaheaja väljasõit “Noorte Heaks” projekti raames. Sel korral viis väljasõit noored Vällamäe metsade vahele üleelamiskursusele.

Üleelamiskursus oli suunatud noortele vanuses 13+. Kursuse viisid läbi Seiklusmatk OÜ instruktorid Raplamaalt. Kursuse eesmärk oli noored panna eksinu olukorda metsas, väheste vahenditega!

Noored pidid ise välja mõtlema gruppides, kuidas endale teha sooja ning võimalikult hea ja ilmastikukindel onn ehitada metsast leiduvate okste ja metsakuivaga.

Noored õppisid rohkem kui 24 tundi metsas ellu jääma!

Õppisid kasutama tulepulka, et sellega lõke üles teha, õppisid saagima metsakuiva ja arvutama, et varutud puudest jätkuks terveks ööks sooja hoidmiseks, õppisid ehitama endale metsamaterjalist onni, varuma endile puhast joogivett. Ainukese toidukorra pärast pikka tööpäeva pidid noored endile samuti ise valmistama, kuigi –  sooja tee ja toidu valmistamiseks anti igale grupile kasutada priimus.

Järgmise päeva hommikul aga jätkus meie programm erinevate koolituste ja töötubadega, mis andis meie noortele teadmised, kuidas eksinu olukorras end nähtavaks teha päästemeeskonna õhusõidukile.

Peale 7-8 tundi metsas tuli alles noortel arusaamine, et hommikuni on aega veel rohkem kui 10 tundi!

Aga meie noored said kõik kenasti nii füüsiliselt kui vaimselt hakkama väljakutsega. Öö läbi oli lõkkevalve, mis samuti meie noori ei murdnud, sest selleks ajaks oli külm niivõrd kontides, et oli selge arusaamine – ilma lõkketa metsas ööd üle elada on paras katsumus.

Peale üleelatud ööpäeva ootas meid Vällamäe RMK puhkekohas soe supp ja kuum saun, kõik osavõtjad said ka kursuse läbimise tunnistuse.

Vaheaja väljasõite rahastab Noorte heaks projektikonkurss.