September Ruusmäe Noortekojas

Septembrit alustasime õunakoogi küpsetamisega. Koos noortega valmistasime taigna ja lõikasime õunad ning panime ahju küpsema. 

Lisaks soovisid  noored septembrikuu jooksul valmistada pitsa- ja kaneelisaiu, mida nad suvel kodukohvikute jaoks juba küpsetanud olid.

Mänginud oleme palju erinevaid lauamänge ja pidanud plaani, mida noortekojas teha võiksime

23.-30.september toimus spordinädal, millest võttis osa ka Ruusmäe Noortekoda. 23.-25.09 toimus spordinädala sammulugemise väljakutse koostöös Haanja Rahvamaja ja Ruusmäe Noortekojaga, milles korraldasime kolmepäevase sammu lugemise väljakutse. Osalistel tuli kokku koguda enda kolme päeva sammud ja edastada need lingile, mille olime lisanud postitusse. Oli kaks tublit osalejat.

26.09 toimus mõnus 3 km õhtukõnd. Osalejaid oli tagasihoidlikult, kuid sellegi poolest oli soe ja päikesepaisteline õhtupoolik.

27.09 oli Ruusmäe noorsootöötaja  abis “Põnnide olümpia” korraldustiimis. Põnnide olümpial kohtusid Haanja, Ruusmäe ja Misso lasteaialapsed. Olümpia algas rongkäiguga ja olümpiatulega. Peale seda toimus soojendusvõimlemine, mida vedas eest õpetaja Kadri. Kui olime end soojaks võimelnud ja hüpanud., suundusime olümpiaradadele. Rongkäiguga läksime parki, kus tutvustasime lastele alasid. Aladeks olid: pallide visked ämbrisse, kaugushüppe, kotijooks, õunte võtmine korvist ja teise viimine, rõngaste visked koonuse otsa, kepp hobusega hüpped ümber pinkide, täpsus visked ning jooksmine ümber märgistatud  raja. Olümpial said pisikesed auhinnaks kuldmedali ja diplomid. Oli väga vahva ja teguderohke päev. 

28.-30-09 toimus spordinädala raames QR-koodi orienteerumine Ruusmäe külas, kuhu olin ära peitnud 13 QR-koodi. Rada läbis 6 tublit noort. 

30.09 tegime noortega kukeseenekastet koos keedukartuli ja kurgi- tomati salatiga. Magustoiduks valmis isetehtud õunamoos.   

Noorsootöötaja Agneta