Märkamatult on sügisest tasapisi saanud talv ja on aeg kokku võtta Rõuge noortekeskuse sügisesed tegemised.

Septembris algas taas kool ning noored liikusid palju ringi jalgratastega. Rõuge noortekeskus osales noorteinfoportaali Teeviit poolt ellukutsutud kampaanias #kannankiivrit, mille raames saadeti noortekasse vahendeid, millega noored said kaunistada noorteka kiivreid. Samuti vaatasime üheskoos üle, et kiivrid oleksid terved ning kõlbulikud.

Kas sina teadsid, et ka kiivritel on aegumistähtaeg? Kiivri sees on kirjas kiivri tegemise aeg. Ühe kiivri normaalne kasutusaeg on 5 aastat. Pärast seda kaotab kiiver ajas oma kaitseomadused.

1. oktoobril saabus Rõuge Noorsootöö Keskusesse välisvabatahtlik Emre Türgist, kes veedab Rõuges ühe aasta. Oktoobris tutvustas Emre erinevates noortekeskustes ennast ning rääkis Türgi kultuurist.

Oktoobris toimus palju. Tegime üheskoos Varstu, Viitina ja Nursi noortega õunamahla. Noorsootöötajad tähistasid 21. oktoobril Rõuge valla 5. sünnipäeva saunatades. Käisime vaheaja väljasõidul discgolfi mängimas ja tähistasime halloweeni.

Õunamahla jagus nii endalegi kui ka saunapidajatele kingituseks. Valla sünnipäeval tegime koos teiste noorsootöötajatega kooki.

25. oktoober toimus Rõuge valla noortele väljasõit Vooremäe discgolfiparki. Noori juhendasid 2 discgolfi harrastajat ning koos läbiti ka üks osa pargist. Noortele tutvustati visketehnikaid ning jagati häid nippe, kuidas discgolfi mängida. Samuti soetati igasse noortekeskusesse discgolfi korv ja kettad, et saadud teadmisi saaks rakendada ka edasipidi. Väljasõitu ja vahendite soetamist rahastab Noorte heaks projektikonkurss.

Halloweeni puhul meisterdasime kõrvitsaid, sättisime üles fotonurga ning alles jäänud kõrvitsast keetsime kõrvitsasuppi.

Novembris oli noorsootöönädal ning projektikirjutamiselaager Võrumaa noortega tegelevatele spetsialistidele. Täpsem info projektikirjutamise laagri kohta siin.