Jaanuar, veebruar Ruusmäe ja Haanja noortekates

Jaanuarikuu oli Ruusmäe noortekojas ja Haanja noortemajas rahulikult ja koos koheva lume vaibaga. Koos noortega oleme elanud sisse uude aastasse ja mõelnud, mida toredat sellel aastal koos tegema hakkame. Mõtteid ja ideid on tulnud palju. Näiteks on meil majas väga palju lauamänge, mida meile väga meeldib mängida ja seda me ka pikkadel talveõhtutel teinud oleme ja lisaks veel paljutki muud. 

Veebruar oli noortekates kiire ja tegus. Alustasime filmiööde sarjaga, kus iga kuu toimub ühes Rõuge valla noortekas filmiöö. 

Tähistasime erinevaid tähtpäevi- vastlapäev, sõbrapäev, Eesti Vabariigi aastapäev. 

Vastlapäeva eel rääkisime vastlapäeva kommetest ja tavadest.

Sõbrapäeval meisterdasime kaarte ja küünlaid. Eesti Vabariigi sünnipäeva eel panime teadmised proovile lauamängus Eesti mälumäng. 

Lisaks toimus vaimse tervise nädal, kus toimus Rõuge rahvamajas etendus “Kõik ägedad asjad”, kuhu olid kaasatud Rõuge valla koolid 6.-9.klassid.  Vapruse helmeste töötuba Rõuge noortekas- HELMES TEEB VAPRAMAKS! Iga protseduuri eest üks vaprust tähistav helmes lapsele. Vaprusehelmed on loodud krooniliste haigustega laste ravi toetamiseks, nende abistamiseks valulike protseduuride ja pikkade raviperioodidega toimetulekul. Rohkem infot nende tegemistes leiad siit: https://www.vaprusehelmed.ee/

Kuulõppu poole pööras ilm sulale ja Ruusmäe noortekoja juurde valmisid vahvad lumesellid koostöös noorte ja noorsootöötajaga.

Ruusmäe Noorteklubi ja Rõuge Noorsootöö Keskus kutsuvad: Ruusmäe noortekojas toimuvad iga kuu viimasel pühapäeval kell 11-14 pannkoogihommikud!

Esimene nendest toimus 25.veebruaril, kus meid kokku tuli paras punt, et nautida pühapäeva hommikut koos sooja pannkoogi ja hea sõbraga.