Mõniste noortekeskuse tegemised septembris

1. septembrit otsustasime noortega tähistada nii, et teeme ise kringlit. Noored olid usinad kohe aitama: kes hakkas pärmi suhkruga segama ja kes hakkas jahu, muna ja piimaga tegelema. Seni, kuni kringlitainas kerkib, kuulasime noortega muusikat ja rääkisime, mis põnevat oli koolis esimesel päeval juhtunud. Kui kringlitainas oli piisavalt kerkinud, siis sulatasime šokolaadi ja voolisime taignast kringli.  Lõpus sai veel kringlile ka kondenspiima peale pandud ja kringel tuli väga maitsev.

Siis teist septembrinädalat alustasime ühe korraliku pinksi turniiriga. Osavõtjaid oli 4. Parimat ei saanudki välja selgitada, kuna vihma hakkas sadama ning poisid olid ka liiga võrdsed. Võistlus lõppes viigiga, kuid kui ilmad paremad on, siis kordame seda lõbusat ettevõtmist ja saame näha, kes siis peale jääb.

Vahepeal tegime ka väikese meisterdamise päeva. Noored said guaššvärvidega teha kividele erinevaid pilte ja kujutisi. Tore oli näha, et noored lasid fantaasial lennata ja lõpus oli palju vahvaid erinevaid värvitud kive laual kuivamas.

Sisuka nädala lõpuks otsustasime teha noortega ka ühe piljarditurniiri. Kuna lapsed on peaaegu igapäevaselt mänginud piljardit, siis olid nad väga tublid vastased, kuid seekord jäi noorsootöötaja peale ja saavutas peale pingelist finaali võidu.

17. septembril käisime noortega, Mõniste raamatukogu juhatajaga ja Aili Paeglisega Hüti talus. Mõniste raamatukogu sai 100 aastaseks ja selle puhul tehti matk ajaloo radadel. Hüti talus oli ka kunagi raamatukogu olnud. Lisaks põnevatele juttudele ja piltidele raamatukogust saime näha hobuseid ja koera. Noored said toita hobuseid õunaga ning talu perenaine rääkis meile ka loomadest natukene lähemalt. Siis tegime väikese istumispausi, kus saime süüa küpsist ning kõrvale juua sooja teed. Pärast jagasime noored kaheks ja anti neile kätte kaart, kus noored pidid ära märkima Mõnistes asunud 4 maja, kus kunagi oli olnud raamatukogu. Algas tee tagasi Mõnistesse. Noored leidsid kiirelt üles 4 maja ja lõpp-punktiks oli Mõniste praegune raamatukogu. Seal said lapsed uudistada erinevaid raamatuid ja raamatukogujuhataja oli lastele välja mõelnud vahva ülesande, kus noored pidid ära arvama erinevaid raamatute pealkirju ja ka autoreid. Kui olime piisavalt end soojendanud, siis igaüks hakkas end vaikselt koduteele seadma. Oli tore ja teadmisterohke matk.

Lisaks oli septembris ka erinevaid mänguõhtuid ja ka filmiõhtu, kus vaatasime filme ja sarju igale maitsele. Oli igati lõbus ning tegemisi täis septembrikuu.

Noorsootöötaja Rena