Motosporti ja adrenaliini armastava Rainari lugu

Rainar on 16-aastane Kangstis elav noormees, kes peale Tartu Kutsehariduskeskuses mehhaanikuks õppimise, tegeleb ka usinasti autospordiga ning just hiljuti, 29. jaanuraril, osales Matsi krossirajal veoauto kategooria sõidus ja tuli seal tublile neljandale kohale.

Autod on huvitanud teda kogu elu ja ta on selles maailmas põhiliselt kogu aeg sees olnud, sest tema isa tegeles autospordiga juba enne Rainari sündi.

Rainari esimene võistlus oli jäärajal, mis toimus 4. märtsil 2018 Vana-Roosa järvel, kus saavutas noorte arvestusklassis neljanda koha. Tema sõnul kõige ägedam oli sellel võistlusel osalemise juures see, et nädal enne jõudis ta murda oma jalaluu, kuid selleks, et saabas ikkagi jalga mahuks, lõikas isa tal kipsi jala ümbert ära ning peale võistlusi seoti see uuesti tagasi.

Kui ta oli väike, siis sõitis tema onu veoautokrossi ja kuna isa oli mehhaanik, siis käis ta nendega kõikidel võistlustel kaasas. Peale seda soetas ka isa endale võistlemiseks veoauto ja sealt edasi oli Rainar kindel, et ta tahab hakata kunagi ise veoautoga sõitma. Rainar ütleb, et ta on üsna kindel, et väga vähesed asjad on sama adrenaliinirohked, kui veoautoga liival, kruusal, mullal, lumel või asfaltil sõitmine. Raske on sõnadesse panna seda tunnet, mis tekib siis, kui hüpata 100km/h kiirusega üle mullavallide 2200kg kaaluva veoautoga.

Sellise huviga tegelemine nõuab palju raha, toetajaid, suurt motivatsiooni ja väga palju aega.

Tema suurimaks eeskujuks ongi tema onu, isa ja väga hea tuttav ning sõber Sigmar, kes on kuuekordne Eesti meister veoautokrossis. Rainari silmis on see võimas, kuidas Sigmar suudab noori selle alaga tegelema panna ning neid õpetada. Lisaks on tema võistlusauto soetatud just Sigmari käest.

Matsis toimunud võistlus oli põnev kõigile, kuna rada oli erakordselt libe ja veoautodel oli talvel naastrehvide kasutamine keelatud. Seetõttu seal väga suurt kiirust näidata ei saanud, küll aga oli tükk tegemist kurvis pidama saamisega ja keeramisega. Kuigi tema jaoks oli see alles teine võistlus veoautoga, siis ka meeste jaoks, kes on veoautoga sõitnud juba aastaid, oli see võistlus ikkagi väga ettearvamatu.

Tulevikus on tal kindel plaan jätkata veoautoga sõitmist, kui jagub toetajaid. Võimalusel soovib ta proovida ka rallikrossi maailma.

Pildistas: Kalle Allik

Pildistas: MorroW Shoots