November Ruusmäe noortekojas

Novembrikuud alustasime noortekojas küünalde kaunistamisega. Küünalde kaunistamiseks kasutasime sooja vett, värve ja hambatikke, millega sai värvi laiali ajada ja siis kastsime küünla värvi sisse. 2.novembril tähistasime hingedepäeva ja nii sai iga noor endale teha oma kaunistatud küünla. Iga küünal sai väga omapärane

9.novembril oli sünnipäev. Noortekojal täitus kolm tegusat aastat. Pidupäeva tähistasime kohe mitmes jaos. Õigel päeval oli pidu noorte päralt. Nende rõõm oli valmistada küpsisetort, mis kõigile maitseks. Kohal olnud noored said kõik koogi tegemisest osa võtta. Ülesanded olid jagatud nii, et kõik said käe külge panna. Näiteks üks  ladus küpsiseid, teine valmistas kreemi, kolmas mõtles kaunistamisele. Kõige rohkem oodati muidugi seda hetke, mil kooki sööma sai hakata.

Reedel olid sünnipäevale palutud ka sõbrad, tuttavad lähedalt ja kaugelt.  Õue oli ülesse seatud telk, kus  mängis muusika, mis peomeeleolu lõi. Pakkusime teed, kohvi ja kooki. Sünnipäevast võtsid osa nii suured kui ka väikesed. 

Ruusmäe noortekoja Facebooki lehel on leitav ka  õnnesoovide video, kus Rõuge valla  noortekeskused ja endised Ruusmäe noorsootöötajad saatsid tervitusi sünnipäevaks. Aitäh teile!

Olen märganud, et noortele meeldib süüa teha ja loomulikult oma tehtut ka süüa. Nii tegimegi ühe kolmapäevase pannkoogiõhtu. Kõik pannikad kadusid kiirelt taldrikult ja kõht sai meeldivalt täis.

Sel aastal algas jõuluootus juba varakult. Esimene advent oli juba novembri lõpus. Selleks puhuks kaunistasime  alumise korruse suure akna. Meisterdasime paari noorega päkapikud, baleriinid koos lumehelveste kleidiga, lumehelbed aknale. Kapist otsisin välja jõulutuled ja vatiini-millest tegime aknalauale lume ja sinna peale panime ka kuused.

Mõnusat jõuluootust kõigile!