1.september sai Rõuge Noorsootöö keskus 5 aastaseks. Oktoobrikuud alustasimegi sünnipäeva tähistamisega. Sel päeval said noored olla ise noorsootöötajateks noortetubades, korraldades ja läbi viies tegevusi teistele noortele.

Nursi noortetoas olid noorsootöötajateks Loore – Eliise Väimets ja Marian Jaaksa, neil oli noortele välja mõeldud kahoot. Külalisi käis meil sel päeval palju, kogu Nursi lasteaia rühm, tegime mudilastega pöidlapuud ja sõime torti.

Viitina noortetoas olid noorsootöötajateks Maribel Mee ja Rica Carita Pähn, neil oli noorte jaoks eriti vahva tegevus ning selleks puhuks kutsuti ka juhendaja Ene Palu, tegime kunsti looduse andidest – puulehtedest, veel leiduvatest õitsvatest lilledest. Sõime ühiselt sünnipäeva torti.

20 – 22. oktoober pidas aga sünnipäeva Rõuge vald. Suvisest Rõuge noorte malevast sündinud noortekohvik “Noored Köögis” oli korraldajate poolt palutud välja kohvikuga pühapäeval 22. oktoobril Rõuge Suurjärve äärde, kus toimus Vihtlemispidu.

Kohviku ettevalmistused algasid aktiivselt juba paar nädalat enne tähtsat sündmust ning kohvikut korraldasime noortega tervelt nädalavahetuse, kus üheskoos tegime kohvikumenüü ettevalmistusi, panime üles kohvikuala, tööst vaba aja veetsime Rõuge Vallavanema kodusaunas ja Rõuge noortekeskuses mängides meeskonda tugevdavaid mänge.

Kohviku päeval said noored valmistada kohapeal wokirooga ja teha müüki juba ettevalmistatud hernesupile. Lisaks küpsetasime kohapeal värskeid saiakesi.

Ilm oli heitlik aga kõigest hoolimata olid noored väga tublid ja jahedust trotsides said taaskord kohvikupidamise meki hästi suhu.

Reedel, 27. oktoobril toimus meil Viitina noortetoas selle hooaja esimene kokandusring.

Sel korral pakkusid noored õhtusöögiks magushapu kastmes krõbekana riisiga, mida täiendas parajalt värskendav salat.

Kokandusringid sel hooajal pole meil ajaliselt määratletud, kuid võtame toidu tegemise ühiselt ette nii tihti kui võimalik. Kokkamine on ja jääb huvitegevusena noorteka oodatuimaks tegevuseks.

Laupäeval, 28.oktoobril veetsime noortega päeva metsas, hiljem Mooste Paintballi lahinguväljal.

Võru Noortekeskus kuulutas välja võimaluse osaleda Metsalaagris, millest meie noortega kohe ka kinni hakkasime. Niisiis veetsimegi noortega poolpäeva Kublitsa metsajärve ääres, kus saime uusi teadmisi nii metsas lõkke tegemisest, hääletust liikumisest, kamo pealekandmisest jne.  Metsas tegime ka ühiselt lõunasöögi, peale mida suundusime ühisbussiga Mooste Paintballi airsofti lahingvõistlust pidama.

Oli väga tore ja palju väljakutseid pakkuv päev. Täname siinkohal Võru Noortekeskust ja kohapealseid instruktoreid.