Oktoobrikuu Viitina Noortetoas

Viitina noortetuba oli oktoobrikuus avatud teisipäev ja neljapäev

Oktoobrikuu alguses rääkisime vaimsest tervisest, koos teiste noorsootöötajatega viisime Rõuge koolis läbi Vaimse tervis töötoa, millest said osa ka Viitina noored.  Vaimsele tervisele on oluline pöörata tähelepanu juba varases  eas ning nende probleemidega tegeleda.

Arutasime noortega töötoa alguses, mis see vaimne tervis üldse on ja kuidas see meid mõjutab. Selleks moodustasime grupid kus iga tiim sai mõistekaardile kirja panna just teda mõjutavad või toetavad vaimse tervisega seotud tegurid.  Mõistekaartidelt tuli välja väga palju erinevaid tegureid: nutiseadmed, pere, muusika, sõbrad, kool, hea  söök  ja palju muud. Julgustasime noori oma muredest rääkima, igale olukorrale on lahendus ja kindlasti on sinu ümber vähemalt üks inimene, kellega oma muret jagada. Töötoas viisime läbi teisigi praktilisi ülesandeid, mille käigus noored said rohkem teadmisi vaimse tervise kohta ja analüüsida kuidas on lood nende Vaimse tervisega.  Tundsin, et selline töötuba oli noortele vajalik ja mul on hea meel, et noored mõtlesid kaasa ning lahendasid ülesandeid rõõmuga. 

Veel jagasin sotsiaalmeedias Helkuri teemalise viktoriini küsimusi kus noored said vastata ja ennast seeläbi kursi viia Helkuri kandmise põhitõdedega. Pime aeg on kätte jõudnud ja helkuri kandmise aeg jälle käes. Enda nähtavaks tegemine on oluline, sest ilma helkurita tumedas riietes inimesi on autojuhtidel väga raske pimedas märgata.  Kutsun üles kõiki noori kandma helkurit ja olema silmapaistvad.

22. oktoobril toimus  Filmiöö, mille korraldamisse andis suure panuse Viitina noor Imre, kes oli lahkesti nõus tulema meile filme näitama. Filmiöö meeldis noortele väga, sõpradega on hea koos olla ja eriti mõnus on kui saab noortekeskusesse ööseks jääda.  Filmiöö alguses valmistasime ette snäkid ja sättisime valmis ruumi. Õhtu jooksul vaatasime ära kolm erinevat filmi, ajasime juttu ja veetsime ühiselt aega.

Koolivaheajal toimusid väljasõidud noorematele Tartusse uisutama ja vanematele Ahhaa keskusesse, peale mida jätkus õhtu Halloweeni teemalise laagriga Rõuges.  Väljasõidud pakuvad noortele vaheldust, muidu igapäevasele ajaviitmisele noortetoas. Lisaks on see hea võimalus saada kokku koolikaaslastega ja teiste piirkonna noortega.