Septembri kuu noor on Miia Heleene Utsal Haanjast

Rõuge Noorsootöö Keskus soovib oma noori veelgi rohkem märgata ja tunnustada! Märkame enda ümber aktiivseid, sõbralikke ja hakkajaid noori ning tunnustame iga kuu ühte noort au, kuulsuse ja muhoovi pusaga.

Teie ees on SEPTEMBER 2021 KUU NOOR, kelleks on Haanimaa aktiivne noor Miia Heleene Utsal!

Miia pälvis kuu noore tunnustuse, kuna oleme märganud tema panust rahvusvahelisse noorsootöösse ja projektikirjutamisse. Septembri kuus oli Miial üheks suuremaks katsumuseks projektikirjutamise challenge, mille käigus tuli vlogida oma projektikirjutamise kogemust. Miia sai sellega edukalt hakkama. Kuigi projektikirjutamise periood oli väga ajakulukas ja pingeline, sai ta sellega suurepäraselt hakkama!

Kes on Sinu suurim kuulsusest eeskuju? Miks?  

Ma ei vali endale eeskujusid kuulsuste seast, kuna nende tegemiste ja edu taga on tihti suur taustatiim. Eeskujud valin ma tihti endale mind ümbritsevatest inimestest. Ma toon näiteid. Ma imetlen, kuidas mu elukaaslane läheb igal õhtul rutiinselt õigel ajal magama ja ärkab  õigel ajal. Siis joob vett, võimleb/teeb joogat, mediteerib ja paneb paika plaane. Ma imetlen enda ülikooli kaaslasi, kes on alati õigel ajal kohal ja neil on ka kõik õigeks ajaks tehtud. Imetlen põhikooli ja keskkooli õpilasi, kes suudavad trenni teha, õppida pool ööd ja siis hommikul tundi minna. Imetlen oma vanemaid, kes suudavad maakohas oma turismitalu elusana hoida. Imetlen neid inimesi, kes oskavad vajadusel ka EI öelda. Ma imetlen neid inimesi, kes teevad midagi minust paremini ja kellelt mul on midagi õppida. Suurimad superkangelased elavad meie ümber ja ka suurimad kuulsused on lihtsalt inimesed.

Mis on Sinu hobid? Kuidas meeldib Sulle veeta oma vaba aega?  

Minu suurimaks hobiks on laskesuusatamine aga kuna ma teen seda tulemuste peale on see ühtlasi ka töö. Aga hobi, mida ma teen alati suurima naudinguga on laulmine. Vabal ajal meeldib mulle vaadata filme, reisida, meisterdada, matkata, inimestega suhelda, katkiseid asju parandada.

Millised on Sinu lemmikud tegevused noortekeskuses? 

Kuna elan Tartus siis noortekeskusesse tihti ei jõua aga ma arvan, et selleks on inimestega suhtlemine ja samal ajal millegi toredaga tegelemine. Olen kuulnud, et Rõuge noortekas on maastiku tõuksid ja SUP lauad. Nendega võiks küll midagi toredat ette võtta 🙂

Mida on andnud Sulle vabatahtlik tegevus ja noortekeskuses käimine? 

Tänu sellel käisime suvel koos lahedate Rõuge valla noortega Gruusias ja Moldovas. Ja nüüd korraldame koos lahedate inimestega Haanimaa Festivali, mis tõotab tulla suvel väga vinge.

Mis Sind inspireerib? 

Mind inspireerib, kui keegi teeb midagi südamega või teeb midagi väga hästi. Inspireerib ka inimeste headus. 

Mida Sa soovitaksid alles noortekas käima hakkavale noorele? 

Kindlast jää endaks! Ja seda kindlasti igas valdkonnas. Kui sulle miski tunduv vale siis järelikult pole see sulle. Aga peab aru saama, et kas see on hirm või ütleb sisetunne, et see on vale. Selle jutuga ma mõtlen, et ära ole lammas, kes järgib liidreid, kes käituvad valesti. Julge teha häält ja täiskasvanule rääkimine ei ole “kitumine”. Me ei pea olema ühegi inimesega sõbrad, kes meile ei meeldi. Julge erineda teistest, sest edu saavutavad ainult erilised inimesed. Seega kuula noortejuhte ja mine nende ideedega kaasa. Aktiivsed ja korralikud noored saavad suurema tõenäosusega kaasa näiteks noortevahetustele. Olles noorena aktiivne tagab see sulle edu täiskasvanuna!

Pikemale väljasõidule minnes on minul alati kaasas:

  • Kaelapadi
  • Akupank
  • Taskusse mahtuv esmaabikott