Tegus juuni Mõniste Noortekeskuses

Juunikuu oli tegus kuu ning see algas mõlema noorsootöötaja jaoks veel rohkem noorte tundma õppimisega. Juunis käisid noorsootöötajad Mõniste Koolis, korraldasid öölaagrid ning võtsid osa Kodukandipäeva tegevustest.

Kohtumine noortega Mõniste Koolis

11.juunil käisid noorsootöötajad Mõniste Koolis, kus viidi läbi enda tutvustus ning seltskonnamängud 1-6. klassi õpilastele.

Üheskoos mängisime „nime“ mängu, et noorsootöötajad teaksid, kes on meie piirkonna noored. Eriti põnevaks tegi mängu see, et uus noorsootöötaja Rena pandi noorte ja noorsootöötaja Jaana poolt proovile nii, et ta pidi üksinda noorte nimesid meelde tuletama. „Nime“ mängu järel mängisime „mütsi“ mängu, et selgitada välja kiiremad noored. Eriti tore oli see, et noored ka ise õpetasid noorsootöötajatele uusi mänge. Jaana õppis koos noortega mängima „Vanaema õmbles“ plaksumängu.

12+ öölaager

Koolis noortega tutvumisele järgnes kohe tegus nädal, mis algas 12+ öölaagriga. Tegemist oli kohe tõelise öölaagriga, sest paljud noored ei maganud öö jooksul üldse. Need kes soovisid magada said magada, kes magada ei soovinud said mängida. Öölaager algas veemängudega, mille käigus said peaaegu kõik noored korralikult märjaks. Õhtu jooksul oli WildEST turniir, mille käigus selgitasime välja, et parim mängija on Vilmar. Paremuselt järgnesid Vilmarile  Janar ja Indrek. Peale turniiri tegime koos süüa. Õhtusöögiks oli pitsa, viinerid ja salat. Mängisime ka seltskonnamänge ning vaatasime filmi. Öö möödus erinevaid mänge mängides. Mängisime mängu „Reis ümber maailma“ ning erinevaid kaardimänge. Samuti tegime omavahel WRC võistlust, mille koguaeg võitsid noored. Hommikul olid noored väga väsinud ning peale hommikusööki ning oma mõtteid laagrist kirja pannes vajusid kõik oma nurka pikutama. Kuigi plaanis oli veel mänge otsustasime laagri selleks korraks lõpetada.

Laager 7-11

Laager toimus 15-16. juuni ja kohale tuli lausa 15 noort. Alustasime laagrit reeglite läbirääkimisega: kõik olid nõus, et pole ropendamist, kaklemist, tülitsemist ega vaidlemist ja saame sõbralikult kõik hästi läbi ning kõige tähtsam, et tunneme end vabalt ja mugavalt. Peale seda moodustasime kaks võistkonda ja suundusime Mõniste parki, kus ma olin eelnevalt valmis pannud „Aarete jahi“. Kokku oli 5 punkti, mis tuli läbida ja igas punktis olid erinevad ülesanded nt: tennisepalli korvi viskamine, matemaatilise ülesande lahendamine, püramiidi tegemine topsidest ja pärast „sõrgadega“ topside tagasipanek üksteise otsa. Lõpus iga osaleja kirjutas kriidiga noorteka esisele platsile oma nime ja läks sisse oma „aarde“ järgi, milleks oli pulgakomm ja jahutuseks jäätis. Kell oli selleks ajaks juba peaaegu 20 saanud ja me hakkasime koos Elpida ja Aleksandraga pitsasid tegema. Vahepeal käisid ka teised noored abis. Tegime lausa kaks suurt pitsat, kus ühel olid peal viinerid ja teisel sink. Kui söök oli valmis ja ka ära söödud, siis läksime välja mängima veesõda ja noortele väga meeldis. Kui noored olid märjad riided kuivade vastu vahetanud, siis hakkasime vaatama multifilme. Lapsed suutsid ära vaadata 2 pikka multikat ja paar lühemat osa Sonicu multikast. Kella 3ks jäid kõik magama. Hommikul noored ärkasid 9 ajal ja kellel kõht tüli oli, siis sai endale võileiba või muna valmistada. Peale seda hakkasid noored oma asju kokku panema ja koristama ning said endale valida stressipalli, mis olin varem hommikul valmis teinud igaühele. Ning  11 ajal oligi lõbus laagriöö läbi.

Sisekaitseakadeemia tutvustus

Ühel neljapäeval tutvustas noorsootöötaja Jaana kooli, kus ta õpib. Tutvustus algas sellega, et Jaana rääkis koolist üldiselt ja seejärel erinevatest kolledžitest. Tutvustuse lõpus vaatasid noored koos noorsootöötajaga erinevaid klippe kolledžitest ning seejärel mängisid noored „Kahoot“ mängu, et testida oma teadmisi. Parim mängija oli Ron Simon, kes sai auhinnaks Sisekaitseakadeemia logoga veepudeli. Ka teised noored said auhinnad vastavalt sellele, mis numbri nad loosiga tõmbasid. Tutvustus lõppes sellega, et noored said võimaluse tutvuda Maksu- ja Tolliameti vormiriietusega.

Mõniste Kodukandipäev

  1. juunil osalesid noorsootöötajad Mõniste kodukandipäeval ning pakkusid noortele erinevaid tegevusi. Tegevuste seast oli kõige populaarsem ja noorte jaoks huvitavaim kummikuvise. Lisaks kummikuviskele said noored osa võtta teatejooksust, jaaniõie otsimisest, pulgatõmbest ning erinevates viske- ja hüppemängudest.