Augusti kuu noor on Merli Mari Utsal Haanjast

Rõuge Noorsootöö Keskus soovib oma noori veelgi rohkem märgata ja tunnustada!
Märkame enda ümber aktiivseid, sõbralikke ja hakkajaid noori ning tunnustame iga kuu ühte noort au, kuulsuse ja muhoovi pusaga.
Teie ees on AUGUST 2021- KUU NOOR, kelleks on Haanja noortemaja ja kogu Rõuge Noorsootöö Keskuse särav täht- MERLI MARI UTSAL.
Merlist sai Rõuge Noorsootöö Keskuse kuu noor seepärast, et ta on näidanud oma aktiivsust ja ettevõtlikust, mitte ainult kohalikus kogukonnas, vaid ka ülevallalises noorsootöös ning seejuures pälvinud ka tähelepanu ja tunnustust riiklikul tasandil. Merli on eelkõige keskendunud rahvusvahelises noorsootöös kaasa löömisele. Haanja noortemaja noorsootöötaja Mariann arvab, et huvi rahvusvahelise noorsootöö vastu tärkas Merlil siis, kui ta osales Gruusia noortevahetuses. Peale seda on Merli olnud regulaarne partner nii uute ideede genereerimisel, kui ka eelnevate kogemuste kajastamisel ning info jagamisel. Hetkel on Merli kirjutamas juba uut rahvusvahelise noortevahetuse projekti ning kindlasti on ta ka edaspidi kaasatud Haanja piirkonda puudutavate solidaarsusprojektide toimimisse. Lisaks kuulub Merli EuroPeerside hulka. EuroPeer on see noor, kes omab rahvusvahelist projektikogemust ning jagab seda rõõmuga ka teistele. Näiteks tegi Merli hiljuti takeover’i Euroopa Noorte instagrami lehel ja sai sellega suurepäraselt hakkama!
Rõuge Noorsootöö Keskuse noorsootöötajad arvavad, et Merli on igati hakkaja ning mõnus teekaaslane. Lisaks ideede välja mõtlemisele suudab ta need ka edukalt ellu viia ning oma kogemusi väga-väga hästi visuaalselt edasi anda. Ootame juba uusi seiklusi Sinuga- Merli! 🙂

Merli suurimaks inspiratsiooniks on tema parim sõbranna Kärg Valner, kes on samuti aktiivne noor ning tegutseb suurte eesmärkide nimel. Merlile meeldib näha, kui inimestel hästi läheb ning elab kaasa nendele, kes suure tööga millegi võimsaga hakkama saavad. Veel kogub Merli inspiratsiooni erinevatest elulooraamatutest ning filmidest. Tema kireks ja igapäevaseks hobiks on juba üle kümne aasta olnud murdmaasuusatamine. Lisaks meeldib Merlile veel laulda, fotograafiaga tegeleda, kokata ning erinevaid pallimänge mängida. Noorsootöös on Merlile praeguseks enim meeldinud Gruusias toimunud noortevahetus, kus veedeti palju aega looduses aktiivselt liikudes. Erinevad noortevahetused on leidnud koha tema südames, ning nendes lööb Merli ka edaspidi suure huviga kaasa. Lisaks meeldib Merlile kokandusring ning ta loodab, et karaoke-õhtud saavad noortekates püsivaks traditsiooniks. Noortekeskuste tegevuses osalemine on Merlile andnud indu veel rohkem ise korda saata ning avanud silmad võimaluste osas, mida kõike noortel võimalik teha on. Viimane on samuti pannud teda mõtlema valikute üle, mis peale keskkooli lõppu ees ootavad.
Kui küsisime Merli käest, mida ta soovitaks noortekeskuses alles käima hakkavale noorele, siis vastas ta: “Võta erinevatest tegevustest osa, isegi siis kui kahtled. Väikesed asjad avavad uksi suuremate jaoks. Mina väga kahtlesin, kas võtta noortevahetusest osa, sest samal ajal toimus ka mul treeninglaager, kuid nüüd olen väga õnnelik, et osalesin. Tänu sellele ma osalen oktoobris juba järgmises noortevahetuses, olen liitunud EuroPeerside võrgustikuga ja leidnud uued sõbrad, kellega kirjutame juba ise enda projekti“.
Ja kui peaks juhtuma, et satud Merliga osalema samasse projekti, siis tea, et tal on seal alati kaasas kõlar, sest hea muusika muudab ka kõige pikemad bussisõidud vahvaks. Lisaks võib tema kotist leida libahundi mängu ning ujumisriideid, et siis koos erilisi ja salajasi ujumiskohti avastada.
🙂