Märtsikuu algas päikselise vastlapäevaga. Noorsootöötaja Helerin oli ette valmistanud vastlapäeva võitluse, millest võttis osa 7 noort kahes erinevas vanusegrupis ning poisid ja tüdrukud eraldi. Võitlusalad olid jaotatud kolme kategooriasse: mälu, osavus ja sport. Mälu ja osavus olid mõlemas vanusegrupis sama aga spordiülesanne erines. Mälu ülesandes pidid noored meelde jätma rätiku all olevad esemed 30 sekundiga ning siis ütlema nii palju kui meelde jäi. Osavusülesandeks oli pallide ämbrisse loopimine. Noorematele oli spordiülesandeks kükkide tegemine nii, et ühes käes lusikas mille peal oli pinksipall. Punkte sai noor täpselt nii palju, kui mitu kükki jõudis teha enne, kui pinksipall maha kukkus. Vanemate noorte spordiülesandeks oli pinksipalli kõksimine pinksireketiga.

7-11. aastase tüdrukute kategoorias saavutas esimese koha Adele ning poistest Stefan. 12+ vanusekategoorias saavutas esimese koha tüdrukute arvestuses Anett ja poiste arvestuses Marcus.

Neljapäeval, 3. märtsil toimus Rõuge noortekeskuses heategevuslik lõuna Ukraina heaks. Idee toetada Ukrainat sündis koos noortega ning ühiselt mõtlesime välja viisi, kuidas seda teha saame. Otsustasime korraldada heategevusliku lõunasöögi, pakkudes külastajatele ise tehtud Ukraina borši.

Ettevalmistused lõunaks algasid juba eelmisel päeval, kus koos noortega meisterdasime ja maalisime dekoratsioonid. Neljapäeva hommikul kell 10.00 hakkas tööle köögitoimkond kuhu kuulusid Reena Org, Maria Saaron, Adele Hermine Saik, Karl Kõva, Marii Eliise Tooding, Laura Perli, Rõuge Noorsootöö Keskuse noorsootöö juht Jaanika ning Rõuge noortekeskuse noorsootöötaja Helerin. Esimese asjana panime keema liha ning seejärel andsid kõik oma panuse juurviljade hakkimisel. Kella 12 valmis esimene potitäis suppi ning teine ääreni täis pott jäi veel tulele.

Kell 12.00 saabusid esimesed külalised. Rõuge noortekeskus kajas lusikate ja taldrikute klõbinast. Viimane külaline lahkus veidi enne kella kahte. Külalised kiitsid ja tunnustasid noori nii hea söögi kui ka algatuse eest.

Heategevusliku lõunaga Ukraina heaks kogusime 215.80 eurot. Kogutud rahaga toetatakse Ukraina noori.

Märtsikuus jätkusid ka kokandus- ja 3D-printimisring. Kokandusringis tehti märtsi jooksul kartuliputru valge kastmega, muffineid, caesari salatit kanaga, wrappe ning lihtsat kanapilaffi. 3D-printimisringi noored käivad koos igal neljapäeval ja reedel, et värvida prinditud kujusid. Teemas on olnud nii draakonid kui ka smurfid.

Rõuge noortekeskus soovib kõigile kaunist kevade jätku!