Võru maakonna noorte suvepäevad toimuvad 4.-5. august 2022 Rõuge vallas Varstu Kultuurikeskuses. Suvepäevadel saavad osaleda noored vanuses 13-18 aastat. Noorte suvepäevade keskseks teemaks on M.I.N.A. – mida iganes nad arvavad.

Tunnuslause “Mida Iganes Nad Arvavad” sümboliseerib suvepäevade läbivat teemat ehk identiteeti – Kes ma olen? Kus ma olen? Miks ma olen? Praegusel ajal on väga oluline, et noored teaksid enda väärtust ühiskonnas. M.I.N.A. annab julguse noortele olla kes nad on. Noored peaksid olema enesekindlad ja jääma oma arvamuse juurde olenemata ühiskonna nägemusest.

Suvepäevade toitlustus on tagatud korraldajate poolt. Ööbimine toimub telkides. Kultuurikeskuse ruumides ööbimisel kaasneb lisatasu 2€.  Mõlemal juhul tuleb kaasa tuleb võtta oma madrats, magamiskott, padi ning telgis ööbides ka telk. Vabal ajal on võimalik käia poes ning ujumas. Mõlema tegevuse puhul vastutab noorte eest nende piirkonna noorsootöötaja.

Esimesel päeval on 3 x 45 minutilised töötoad ja vaba lava, mis annab noorele võimaluse esineda erinevate talentidega (tants, laul, luuletus, näidend jms) või siis töötubades omandatud teadmistega. Lisaks toimub esimese päeva õhtul silmapaistvate noorsootöö valdkonna tegevuste autasutamine. Õhtul esinevad Andreas Pall ja Märten Männiste.

Teisel päeval toimuvad meeskonnamängud, milles pannakse proovile noorte meeskonnatöö oskused, suhtlemine ja nutikus ning 2022. aasta suvepäevad lõpetab oksjon.

Mis see oksjon veel on?

Suvepäevade sündmused (ehk töötoad, vaba lava, tehes jooksvalt midagi, mis toetab suvepäevade kulgemist jms), mille käigus on võimalik teenida punkte (ehk suvepäevade sulli) ja kasutada neid oksjonist asjade ja teenuste soetamisel.

Suvepäevadele registreerimine on lõppenud!

Suvepäevade ajakava (NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi ajakavas!)

KUUPÄEV AEG TEGEVUS
4. August 10.00-11.00 Kogunemine
4. August 11.00-11.15 Suvepäevade alustamine
4. August 11.15-11.45 Töötubadesse kirja panek, töötubadesse jagunemine
4. August 11.45-12.30 I töötuba (15 min paus)
4. August 12.45-13.30 II töötuba
4. August 13.30-14.30 Lõunasöök
4. August 14.30-15.15 III töötuba
4. August 15.15-16.00 Tutvumis- ja suhtlemispaus
4. August 16.00-17.00 Oma kogemusest muusikuks räägib kohalik noor Andreas Pall ning muusik Märten Männiste.
4. August 17.15-18.00 Õhtusöök ning tänusündmuseks valmistumine (riietumine jms)
4. August 18.00-19.00 Tänusündmus
4. August 19.15-20.15 Vaba lava
4. August 20.30-21.30 Esinevad Andreas Pall ja Märten Männiste
4. August 21.30-00.00 Disko
5. August 00.45-07.00 Öörahu
5. August 9.00-10.00 Hommikusöök, asjade kokku panemine
5. August 10.00-12.00 Meeskonnamängud
5. August 12.30-13.15 Lõunasöök
5. August 13.15-15.00 Oksjon, suvepäevade lõpetamine

Suvepäevadel on igal noorel võimalik osaleda kolmes valitud töötoas.

Improvisatsiooni töötuba –  annab noortele võimaluse eneseväljendusoskuse arendamiseks. Samuti on võimalik saada algteadmised improvisatsioonist ja näitlemisest. Töötoas viiakse läbi erinevaid improvisatsiooni mänge, mis toetavad noorte arengut ning loovust. Töötoa läbiviijaks on Silvia Soro.

Paelapunumise töötuba – Käesolev aasta on laste ja noorte käsitöö aasta ning selle raames soovime ka suvepäevadel pöörata tähelepanu rahvakultuurile, pärimusele ning käsitöö tähtsusele. Töötoas on noortel võimalik punuda rahvusvärvides võtmehoidja. Töötoa juhendajaks on Sigre Andreson.

3D printimise töötuba – Töötoas on võimalik värvida 3D prinditud esemeid, mis on tihedalt seotud meie kultuuriga, nt, kaheksakand, mündid, hobuserauad jms, mida on võimalik hiljem teha kaelaeheteks või võtmehoidjateks. Töötuba võimaldab noorel tegevuse kaudu mõtestada meie kultuuripärandit. Töötoa juhendajaks on Henri Paas.

Parkuuri & akrobaatika töötuba – Parkuur on sportlik töötuba, kus noortel on võimalus aktiivselt liikuda. Parkuuri eesmärgiks on maastikul erinevaid takistusi ületada hüpates, ronides jne. Töötuba annab noorele võimaluse turvalises keskkonnas katsetada adrenaliinirohket tegevust. Kuna tegemist on spordiga, siis saab noor liikuda ning tavapärasest mugavustsoonist välja tulla ja midagi uut õppida. Töötoa juhendajaks on Tarvo Jõgeva

Vibu laskmise töötuba – Vibu laskmise töötoas on noortel võimalus õppida vibuga laskmist ning treenida seda oskust. Tegu on füüsiliselt aktiivse töötoaga, mis paneb proovile ka noorte täpsuse. Vibu laskmiseks on ettenähtud kindlad kohad ning tihtipeale on see noorte jaoks tasuline. Vibu laskmise töötuba on suvepäevadel noortele tasuta ning annab võimaluse proovida midagi uut ja põnevat. Töötoa juhendaja on Mait Mölder.

Improvisatsioonilise liikumise töötuba – Improvisatsioonilise liikumise ehk loovtantsu kaudu on noorel võimalik tundma õppida oma keha liikumisvõimalusi ja keha kasutamist liikumisel. Loovtantsu kasutatakse iseenda loovaks väljendamiseks. Noorte, kelle jaoks on suuliselt eneseväljendamine keeruline, on oluline leida väljendusviis, mis aitaks tundeid ja emotsioone välja poole elada. Töötoa juhendajaks on Egely Sarv

Enesekaitse töötuba – Noortel on võimalik õppida praktiliselt töötoas erinevaid füüsilise enesekaitse viise, mis annavad neile oskused ning julguse enda ja teiste eest vajadusel seista. Töötoas räägitakse nii teooriast kui ka tehakse praktilisi harjutusi (nt kaks ühele ja üks ühele rünnaku kaitsmine). Töötoa juhendaja on Marco Saar.

Juuksuri töötuba – Juuksur, soengumeister ja koolitaja Ilona Hanni soengute töötoas õpitakse kergemat ja raskemat punumismeetodit ja kuidas punutistega teostada terviklik soeng. Töötoas saab ise kohe õppida ja katsetada soengute tegemist üksteise juuste peal. Saab palju soenguinspiratsiooni! Kammid, klambrid, juuksekummid on kohapeal olemas, kaasa midagi võtma ei pea. Tulla kohale ja kõike juba näha oma silmaga. Töötuba viib läbi Ilona Hanni.

Henna töötoas saab panna ennast proovile põnevate mustrite välja mõtlemisel ja nahale kandmisel. Henna on looduslik tätoveering, mis püsib nahal 2-5 nädalat. Töötoas saab teadmisi Henna ajaloo kohta ning praktiseerida ise Hennaga tätoveerimist. Töötuba juhendab Airika Pruul.

Rahvusvahelise noorsootöö töötoas on rändame just sinna, kuhu Sinu hing ihkab! Laseme end mõtetel kanda, avame end inspiratsioonile ning saame praktilisi teadmisi, kuidas kõik tekkinud unistused ellu viia! Lisaks muidugi mängime, lõbutseme ja jagame kogemusi. Töötoa juhendaja on Mariann Toots.

Lisainfo ja küsimuste korral helista Rõuge noorsootöötaja Helerinile +372 59066349 või kirjuta raugenoored@rauge.ee

Kohtumiseni Võru maakonna noorte suvepäevadel 2022!